Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERLERİ
Yanmaz Akustik Sünger
BASOTECT MELAMİN SÜNGER
AKUSTİK TEKNİK İZOLASYON SÜNGERLERİ
ZEMİN TİTREŞİM KESİCİ ÜRÜNLER
TEKNO TOUCH SÜNGER

Ses izolasyonu, gürültü kirliliği ve titreşim kontrolü dediğimiz alanlarda yapılan işlemlerin tamamına verilen isimdir. Nerelerde yapılır ? Fabrika, sanayi tesislerinde, mekanik cihaz kabinlerinde, jeneratör odasında, asansör dairesinde, havalandırmalarda vs.

Ses İzolasyon Malzemeleri

Duvar tavan zemin kaplama uygulamalarında titreşim, gürültü ve akustik yalıtım malzemeleri değişiklik göstermektedir. Duvar ve tavan ses yalıtımı uygulamalarında ses izolasyonu sağlanması için kullanılan izolasyon malzemesi arasında pek fark olmaz. Bariyerli süngerpan, rebonded süngerpan, echobone bondex - bondeks sünger, epdm heavy layer ses bariyeri, tecsound ses yalıtım bariyeri, ses yalıtım alçıpan profil bandı, sünger yapıştırıcısı, akustik mastik ve akustik alçıpan ses izolasyon malzemeleri arasındadır. Zemin döşemeleri için parke, şap ve seramik altında; evapan, mantarlı kauçuk levha, mantar şilte kullanılır. 

 

Ses İzolasyon Fiyatları

Ses izolasyonu m2 fiyatı ses yoğunluğuna bağlı olarak kullanılması tespit edilen malzemelere ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Uygulamanız için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilir ve ses izolasyonu fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses izolasyon uygulamaları yapılacak alana göre farklılık göstermektedir. Peki nedir bu farklılıklar ? Ses izolasyonu mevcut inşaat akustiği sırasında da yapılabilir veya bina akustiği sırasında da yapılır. Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı uygulaması ile mevcut bitmiş beton yüzeyine ses yalıtımı çalışması aynı olmamaktadır. Aynı şekilde zeminde parke altında yapılan uygulama ile şap altı izolasyonu da bir olmaz. Hatta ve hatta normal bir bina inşaatı sırasında atılan şapla büyük bir plaza inşaatı sırasında atılan şapta aynı olmayabilir. Sizlere projenizde uygulama yapılırken hangi detaylara dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgi verebilmemiz için bizimle tüm detayları paylaşmanız daha faydalı olacaktır. 

 

Akustik Ses İzolasyonu

Akustik ses yalıtımı son katman yüzeyde kullanılan ses yalıtım malzemeleri ile sağlanır. Akustik sünger veya kumaş kaplı paneller tavan ve duvar kaplama işlemlerinde kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde ofisinizde, stüdyo odanızda, toplantı salonunuzda, sinema salonunuzda, evinizde vs kendi zevkinize uygun tasarımlar elde edebilirsiniz.